رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو:

مدیران منطقه آزاد ماکو در راه‌اندازی آزمایشگاه غذا و دارو همراه نیستند

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۵ کد : ۱۹۷ اخبار مجمع اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۷۷
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو گفت: اراده کافی در مدیران منطقه آزاد ماکو برای همکاری در راه‌اندازی آزمایشگاه غذا و دارو و اندیشکده با این واحد دانشگاهی وجود ندارد.
مدیران منطقه آزاد ماکو در راه‌اندازی آزمایشگاه غذا و دارو همراه نیستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ماکو، سعید مرادی در جلسه مجمع خیرین دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو با اشاره به اقدامات کوتاه‌مدت این واحد دانشگاهی اظهار کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه غذا و دارو یکی از نیازهای منطقه آزاد ماکو است که در این زمینه با مسئولان منطقه آزاد ماکو، رایزنی و توافق نهایی صورت گرفت و کار به مرحله امضای قرارداد رسید که تغییر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد باعث شد این قرارداد به مرحله اجرا درنیاید.

وی افزود: در آزمایشگاه غذا و دارو دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو نیاز به تجهیزات جدید نیست و دستگاه‌های مورد نیاز قبلاً خریداری شده‌اند. در این آزمایشگاه با تکیه بر توان و دانش استادان مجرب، همه آزمایش‌های درباره غذا و دارو قابل انجام است و نیازی به نیروی کار، فضا و هزینه‌های دیگر نیست؛ اما اراده کافی در مدیران منطقه آزاد ماکو برای همکاری در این زمینه با این واحد دانشگاهی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو گفت: برای حل معضلات و مشکلات منطقه آزاد ماکو این واحد دانشگاهی پیشنهاد راه‌اندازی اندیشکده را مطرح کرده و مذاکرات لازم با منطقه آزاد ماکو صورت گرفت و موافقت و دستور رئیس وقت اخذ شد که باز با تغییر مدیریت این طرح هم به مرحله اجرا درنیامده است.

 راه‌اندازی رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی در واحد ماکو

مرادی اضافه کرد: هدف از راه‌اندازی این اندیشکده استفاده از استادان دانشگاه کل کشور برای همفکری در توسعه متوازن و حل مشکلات منطقه ماکو بوده که ظاهراً مسئولان و مدیران منطقه آزاد به این امر اعتقادی ندارند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته درباره راه‌اندازی رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی عنوان کرد: رشته‌های پیراپزشکی و پزشکی در همه دانشگاه‌های بین‌المللی تصویب و راه‌اندازی شده و دانشجویان فارغ‌التحصیل هم دارند؛ اما در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو این امر هنوز محقق نشده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو ادامه داد: با توجه به نیاز منطقه به رشته‌های پزشکی و  شرایط کنونی کشور درباره ویروس کرونا و جلوگیری از خروج ارز به علت تحصیل بسیاری از داوطلبان این رشته‌ها به خارج از کشور و همین‌طور ایفای نقش خود در توسعه منطقه آزاد ماکو، راه‌اندازی این رشته‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم.


نظر شما :